72

Hafif Taşıyıcı Zincirler

KULAKLI - PİM DELİKLİ - TAŞKIN MAKARALI- PİM DELİKLİ

Taşıma amaçlı kullanılan zincirlerdir. Farklı tipte ve markalarda mevcuttur.

Kulaklı ve Pim Çıkıntılı Zincirler :

 

Standart ve özel kulak tiplerinde üretimi yapılmakta olan ve hafif konveyor hatlarında taşıyıcı amaçlı kullanılırlar.

Wippermann, Witra ve ithalatını yaptığımız diğer markalarda orjinal fabrika üretimi olarak mevcuttur.

Stoklarımızda bulunmayan veya uzun terminli özel üretim gerektiren her tipte özel kulak üretimi imkanlarımızla müşterilerimize kısa teslim süresi ile hizmet verebilmektedir.

Talep halinde; Wippermann Paslanmaz, Marathon, Biathlon ve Triathlon serilerinde aşınmaya, korozyona ve yüksek ısıya dayanıklı olarak üretim mevcuttur.

Ürün bilgileri ve daha detaylı için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 

Pim Delikli ve Taşkın Makaralı Zincirler :

Pim delikli zincirler; zincir içerisinde burç olmadan, standart makara genişliğinde veya taşkın makaralı şekilde üretilebilmektedir.

Taşkın makaralı tipte olanlar; zincirin döner makara üzerinde hareket etmesi gereken konveyor sistemlerinde karşılıklı paralel olarak çalışan zincirlerdir.

Genellikle gıda, ambalaj, narenciye, yedek parça gibi ürünlerin taşınmasında kullanılmaktadır.

Talep edilmesi halinde plastik makaralı, paslanmaz, korozyona ve yüksek ısıya dayanıklı pim delikli zincirlerin üretimi mevcuttur.

Wippermann üretiminde bulunmayan taşkın makaralı pim delikli zincirlerde Vamberk, T.agri, CZJ olarak farklı marka ve ölçülerde geniş çeşit ve stoklarımız mevcuttur.

Daha detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 

Dıştan Makaralı (Toplayıcı) Zincirler : 

 

Wippermann'ın üretim programında bulunan bu tip zincirler; dönüşü olmayan düz konveyor hatlarında belirli ve düzensiz aralıklarla paletsiz olarak taşınan ürünlerin altından kayarak arkadan gelen ürünün öndeki ürüne temas yükünü asgariye indiren özel taşıyıcı zincirlerdir.

Wippermann olarak farklı sıra ve ölçülerde paslanmaz ve özel malzeme (Vestamide - PA 6.6) makaralı ve yağlamasız Marathon serisi üretimi mevcuttur.

  

Ayrıca, bu tip zincirlerin iç makaraları aralarına takılabilen AFS klip'ler sayesinde daha hasas malzemelerin birbine temasını en alt seviyeye indirgeyerek makaraların zincirin ürünün üzerinden kayması sağlanmaktadır.

Daha detaylı ürün bilgisi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Metal Plaka Montajlı Taşıyıcı Zincirler :

 

Wippermann'ın özel olarak üretilmiş pim delikli zincirlerine segmanla monte edilebilen metal plakalar sayesinde uzun kullanım ömrüne sahip, iniş, çıkış ve dönüş ortamı bulunan ve peşpeşe sıralanan ürünlerin birbiriyle temas etmesinde herhangi bir sakınca bulunmayan taşıma sistemlerinde (şişe, metal ve karton kutu vb ürünlerin peşpeşe taşınmasında) çalışabilen zincirlerdir.

Gıda ve otomativ yedek parça üretim hatlarında kullanımı mevcuttur.

Wippermann katalog sayfası için lütfen tıklayınız.

Plastik Köprülü (Plastik Klipli) Zincirler :

Wippermann düz yanaklı GL Serisi zincirlerin üzerine monte edilen bu tip zincirler; zincirle ürün arasındaki teması keserek, hasas yüzeyli ürünlerin taşımasında kullanılmaktadır.

Taşınan ürünün hasasiyetine göre POM-Clip veya bir üst versiyonu olan mavi TPU yüzeyi üzerinde ürünlerin taşınması gerçekleşmektedir.

80ºC ve altında ısı ortamında çalışabilmektedir.

Daha detaylı ürün bilgisi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

 

Yana Yaylanan Dönüş Zincirleri :

 Belirli bir açıda dönüş yapması gereken konveyor hatlarında kullanılmaktadır.

Wippermann tarafından standart zincir tiplerinde kulaklı formlarda özel üretilmektedir.

Daha detaylı ürün bilgisi için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.